Centrum spirituality Loyola

Centrum spirituality Loyola slúži všetkým, ktorí túžia nájsť ticho, vnútorný pokoj a inú kvalitu prežívania osobného aj profesionálneho života. Tím Centra sa venuje všetkým, ktorí túžia po intímne blízkom stretnutí s Bohom, a tým aj väčšej celistvosti. Venuje sa veriacim i hľadajúcim, ľuďom v zodpovedných úlohách i ľuďom na okraji spoločnosti. Všetkým, ktorí hľadajú duchovnú pomoc.
Centrum spirituality Loyola rozvíja kresťanskú spiritualitu v duchu svätého Ignáca z Loyoly a jeho nasledovníkov. Všetky programové aktivity vychádzajú alebo súvisia s ignaciánskou spiritualitou, umením duchovného sprevádzania a Duchovnými cvičeniami Ignáca z Loyoly.
Centrum  sa nachádza v kaštieli Loyola v  Ivanke pri Dunaji, blízko Bratislavy. Veľká sála historického kaštieľa poskytuje vhodný priestor pre kontakt sveta spirituality so svetom umenia, knižné prezentácie, kultúrne podujatia a odborné semináre. V Kaštieli je umiestnená aj Ignaciánska knižnica s knižným fondom pre prezenčné štúdium, s multimediálnym fondom a časopismi z ignaciánskej spirituality vo svetových jazykoch. K pookriatiu pri štúdiu, pre neformálny rozhovor a občerstvenie je prístupná aj kuchynka. Meditačná miestnosť slúži k získavaniu praktických skúseností v ignaciánskej modlitbe.

Dom Manresa s ubytovaním a priľahlý park je ideálnym miestom pre tiché exercície - duchovné cvičenia, školu modlitby a kurzy duchovného sprevádzania v duchu ignaciánskej tradície.


Adresa:
Centrum spirituality Loyola
Nám. Padlých hrdinov 7
900 28 Ivanka pri Dunaji
Telefón : 00421/948 977 311
E-mail : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Internetová stránka: csloyola.eu

Ako sa k nám dostanete:
Autobusom z Autobusovej stanice  Mlynské nivy, Bratislava na zastávku Ivanka pri Dunaji, pri kaštieli. Cesta trvá približne 35 minút. Osobný vlak z Hlavnej stanice Bratislava na zastávku Ivanka pri Dunaji. Cesta trvá približne 20 minút.

Činnosť Centra spirituality je od 1. januára 2016 dočasne pozastavená