pia30092016

Back Nachádzaš sa tu: Home Aktuálna ponuka duchovných cvičení Termíny duchovných cvičení v Piešťanoch

Termíny duchovných cvičení v Piešťanoch

Spoločnosť Ježišova vzišla z exercícíi. Preto my jezuiti ako výhonky tohto dedičstva chceme pokračovať v tej tradícii, ktorá vznikla v Manréze, kde napísal svoje exercície sv. Ignác z Loyoly. Pri zadávaní tohto projektu nám išlo o to, aby sme vytvorili čo najlepšie vonkajšie podmienky pre tých, ktorí si chcú usporiadať svoj život v súlade s Božou vôľou. A tak máme k dispoizícii exercičnú kaplnku, kuchyňu a jedáleň. Exercitanti sú ubytovaní v 29 jednoposteľových izbách. Každá izba má svoje samostatné sociálne zariadenie.

V našom exercičnom dome dávame troj-, päť-, šesť-, osem-, a tridsať dňové exercície. Priemerne absolvuje v tomto našom exercičnom dome viac ako tisíc veriacich za rok, vrátane kňazov a rehoľníkov. Okrem toho spravujeme kostol, ktorý až do postavenia nového farského kostola patril k najnavštevovanejšiemu kostolu tu v Piešťanoch, lebo farský kostol bol excentricky položený v Starých Piešťanoch. Dnes tu denne máme tri sväté omše, v nedeľu 5 svätých omší. Pri každej sv. omši spovedáme nielen veriacich z Piešťan, ale aj z okolia.

 

 

Nástup na duchovné cvičenia je v prvý deň večer do 17.00 h. Začíname svätou omšou o 17.00 hod. Ukončenie v posledný deň napoludnie.

Príspevok za ubytovanie a stravu na jeden deň (aj pre študentov) 17 .
Príspevok pri iných podujatiach v našom dome: 20 .

Poplatok môžte uhradiť pri nástupe v hotovosti alebo vopred na účet v SLSP č. účtu: 48 28 13 66 / 0900
IBAN: SK70 0900 0000 0000 4828 1366 (VS=dátum nástupu)

Prihlásiť sa môžete: 

– osobne v kancelárii Exercičného domu (v pracovnej dobe)
– písomne na adrese: Exercičný dom, Poštová 1, Piešťany, 921 01
– telefonicky: 033/735 1081, 033/76 286 88 (v pracovnej dobe)
– e-mailom: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Do prihlášky uviesťPRIEZVISKO, MENO, ADRESU

Ako sa k nám dostanete:

Doprava zo stanice: autobusy MHD č. 1, 11, 2, 12 – ku Kúpeľnému ústavu. Alebo č. 4 a 14 – na zastávku AUPARK, Nitrianska ul. Vo dvore je zabezpečené parkovanie pre osobné autá.
Doprava autom: Poštová ul. je jednosmerná – treba odbočiť z Teplickej ul. pri Kúpeľnom ústave na Kollárovu – potom doprava na Kukučínovu – pri Pošte doprava na Poštovú. Exercičný dom je žltá budova na pravej strane ulice.

 


         

 

PROGRAM DUCHOVNÝCH CVIČENÍ 2016

 

 


OKTÓBER 2016

pon.     3 – 9(11).október           (6-8DC)          DC s individuálnym vedením                                     (P. Zahoránsky SJ)               

štvr.     6 – 9.október                  (3DC)             Verný svojmu kresťanskému povolaniu                    (P. Váni SJ)                 


NOVEMBER 2016

pon.     7 – 13.november             (6DC)             Výzva k novému životu (4. týždeň DC)                     (P. Zahoránsky SJ)       OBSADENÉ

štvr.     10 – 13.november           (3DC)             Boh milosrdenstva                                                   (P. Gočala SJ)               OBSADENÉ

pon.     14 – 18.november           (4DC)             DC pre kňazov                                                         (P. Benkovský SJ)

pon.     21 – 29.november           (8DC ind.)      Cesta k šťastnému životu                                        (P. Garčár SJ)                OBSADENÉ

štvr.     24 – 27.november           (3DC)             Ako muža a ženu stvoril ich                                     (P. Zahoránsky SJ)


     DECEMBER 2016

štvr.     1 – 4.december               (3DC)               Boh prekvapení                                                      (P. Šulík SJ)

štvr.     8 – 11.december             (3DC)               Medzi silou a slabosťou                                          (P. Garčár SJ)               OBSADENÉPoznámky:

ind. = duchovné cvičenia s individuálnym doprevádzaním

mená exercitátorov môžu byť počas roka zmenené

 

                                                                                  Posledná aktualizácia: 29.9. 2016